Frequently Asked Questions - Często zadawane pytania

 1. Jak kupić aplikację?
 2. Aplikacja jest sprzedawana za pośrednictwem sklepu App Store, możesz ją pobrać z tego adresu: http://itunes.apple.com/pl/app/sms-gateway/id372944462?mt=8

 3. W jaki sposób skonfigurować bramki oraz aplikację?
 4. Parametry i konfiguracja aplikacji w większości wypadków polega na ustawieniu parametrów dostępu dla bramek z których chcesz korzystać. Część bramek nie wymaga żadnych ustawień, w przypadku pozostałych (np. Orange MultiBox czy Play) należy wprowadzić login i hasło używane podczas logowania do bramki SMS dostępnej na stronie operatora.
  Era Multimedialna,Era Sponsorowana: w ustawieniach bramki wpisz numer telefonu i hasło do serwisu Era.
  Orange Multibox: w ustawieniach bramki wpisz login i hasło do portalu orange.pl
  Plus: w ustawieniach bramki wpisz login i hasło do bramki Plus. Zarejestrować może się każdy (nie trzeba podawać numeru telefonu podczas rejestracji, wystarczy adres e-mail)
  Play: w ustawieniach bramki wpisz login i hasło do portalu playmobile.pl
  GSM Service: w ustawieniach bramki podaj login i hasło "konta dostępowego interfejsu API"

 5. Nie działa bramka. Mam w telefonie Jailbreak.
 6. Należy pamiętać że Jailbreak może mieć wpływ na działanie programów, i różne doinstalowywane za jego pomocą aplikacje mogą mieć wpływ na działanie innych programów. Kilkukrotnie zgłaszany problem wynikał jedynie z jaibreakowanego systemu. Niestety w tej kwestii nie będę w stanie pomóc, i jedyną pomocą z mojej strony może być prośba o zainstalowanie oficjanej wersji systemu.

 7. Mam problem z wysłaniem wiadomości do sieci Era (mimo że dokonałem odpowiednich ustawień). Co należy zrobić?
 8. Trzeba się ręcznie zalogować do bramki i zatwierdzić zgodę na korzystanie z niej. Jakiś czas temu zmienili regulamin, dlatego program "Bramka SMS" nie może się przebić i wysłać wiadomości. U mnie działo się to samo, a teraz normalnie mogę wysyłać wiadomości bez najmniejszego problemu. Od 15.01.2008 aby otrzymywać SMS’y numery ERY i HEYAH należy wcześniej wysłać ze swojego telefonu darmowego SMS’a o treśći TAK na numer 8013″. (informacja z forum MyApple)

 9. Nie mogę wysłać sms do sieci Plus GSM, dlaczego?
 10. Być może użytkownik ma zablokowaną możliwość otrzymywania smsów z bramki sms. W takim przypadku musi odblokować możliwość odbierania wiadomości wysyłając wiadomość o treści TAK na numer 481199, a otrzymywanie SMS-ów z bramki zostanie odblokowane. Ponadto upewnij się że w ustawieniach bramki wpisz login i hasło do bramki Plus. Zarejestrować może się każdy (nie trzeba podawać numeru telefonu podczas rejestracji, wystarczy adres e-mail)

 11. Czy mogę wysłać MMS przez bramkę Era Multimedialna?
 12. Nie.

 13. Podczas wysyłania wiadomości za pomocą bramki Orange Multibox pojawia się "błąd podczas wysyłania"
 14. Wyczyść ciasteczka w mobilnym Safari. Ustawienia->Safari->Wyczyść ciasteczka. Jeżeli to nie pomoże, sprawdź czy możesz wysłać wiadomość ze strony orange.pl. Jeżeli tak to proszę skontaktuj się ze mną, możliwe że zaszły zmiany w bramce i będę musiał przystosować do nich program.

 15. Od wczoraj nie działa wysyłanie za pomocą bramki Orange MultiBox?
 16. Upewnij sie że nie został przekroczony miesięczny limit bezpłatnych wiadomoci. Standardowo jest to 30 SMS na miesiąc. Stan możesz sprawdzić po zalogowaniu do bramki Multi Box

 17. Czy wiadomości wysyłane za pomocą bramki Play są darmowe?
 18. Nie. Bramka SMS sieci Play jest bramką płatną i konieczne jest aby z Twoim profilem w portalu playmobile.pl był powiązany numer telefonu z sieci Play. Wysłasz płatne (według Twojego planu taryfowego) wiadomości SMS. W razie wątpliwości co do wysłania wiadomości za pomocą programu możesz obejrzeć raport dostarczenie http://bramka.playmobile.pl w zakładce "status wysłanych wiadomości".

 19. Bramka Play nie działa?
 20. Bramka Play jest bramką płatną zgodnie z Twoją taryfą Play, dlatego też jej działanie lub nie, może być dodatkowo uzależnione od środków na koncie. Przed skontaktowaniem się ze mną upewnij się że możesz wysłać wiadomość SMS za pomocą strony http://bramka.playmobile.pl

 21. Czy można odbierać wiadomości SMS?
 22. Funkcja odbierania wiadomości nie jest dostępna w obecnej wersji programu ze względu na ograniczenia technologiczne oraz brak możliwości odbierania wiadomości za pomocą większości bramek internetowych. Możliwe że taka funkcja pojawi się w jednej z kolejnych wersji.

 23. Czy program jest darmowy?
 24. Nie, ale niska cena szybko potrafi się zwrócić.

 25. Jaką mam pewność, że mój sms dojdzie do odbiorcy?
 26. Taką samą, jak wysyłając z bramki operatora. Autor aplikacji nie gwarantuje tego.

 27. Dlaczego bramka sms.priv.pl nie jest obsługiwana?
 28. Nie mogę zapewnić obsługi wszystkich istniejących bramek SMS, i nie jest to moim celem. Głównym celem aplikacji jest dostęp do bramek oferowanych przez operatorów komórkowych.

 29. Po aktualizacji iOS nie można wysłać SMS, podczas pisania tekstu jest duże opóźnienie.
 30. Sprawdź czy jak w systemie wyłączysz i włączysz ponownie autokorektę to czegoś to nie zmieni? U kilku usób pomogło. Wygląda na problem z aktualizacją ustawień wersji systemu iOS.

 31. Nie mogę wysłać wiadomości za pomocą swojego loginu i hasła do bramki GSM Service.
 32. W interfejsie WWW serwisu GSMService.pl należy utworzyć specjalne “konto API” do dostępu zdalnego, następnie należy wpisać identyfikator oraz hasło utworzonego konta API w ustawieniach bramki w aplikacji. Wysyłanie odbywa się poprzez konto API, a nie przez login i hasło używane podczas logowania się do serwisu gsmservice.pl.

comments powered by Disqus
Twitter Faceboook