Bramka SMS

Aplikacja została stworzona z myślą o użytkownikach iPod Touch oraz iPhone. Dzięki niej możesz wysyłać wiadomości SMS bezpośrednio ze swojego iPoda/iPhone’a na telefon komórkowy. Aplikacja łączy się z internetową bramką SMS i za jej pomocą wysyła wiadomość. Program współpracuje w bramkami udostępnianymi przez wszystkich operatorów sieci telefonii komórkowej w Polsce (Orange, Era, Plus, Play). Obsługiwane są zarówno darmowe jak i płatne bramki – to Ty określasz bramkę przy pomocy której chcesz wysłać konkretną wiadomość.

Konfiguracja

Konfiguracja programu polega na ustawieniu parametrów dostępu do poszczególnych bramek SMS. Nie ma konieczności konfigurowania parametrów dla wszystkich bramek SMS.

Dla wiadomości wychodzących dołączany będzie podpis zdefiniowany w sekcji Podpis i inne. Jeżeli nie ustawisz swojego podpisu, używany będzie podpis domyślny.

Konfiguracja bramki

Poniżej przedstawione jest standardowe okno konfiguracji bramki. Uruchomienie opcji Bramka domyślna sprawi, że program sam zasugeruje Ci bramkę, z której w pierwszej kolejności możesz skorzystać.

Tworzenie wiadomości

Utworzyłeś wiadomość. W polu Do: wprowadzasz odbiorcę. Po wpisaniu pierwszych liter imienia / nazwiska lub początkowych cyfr numeru telefonu program proponuje Ci listę odbiorców skojarzonych z danymi, które wprowadzasz. Informacje pochodzą z Twojej książki adresowej. Numer telefonu możesz wprowadzić za pomocą klawiatury lub wybrać go z książki adresowej za pomocą przycisku (+) z prawej strony ekranu.

Po wprowadzeniu odbiorcy powinieneś wskazać bramkę SMS, za pomocą której chciałbyś wysłać wiadomość. Jeżeli wcześniej ustawiłeś bramkę domyślną, program ustawi ją automatycznie.

Na ekranie widoczny jest licznik wiadomości oraz znaków pozostałych do wprowadzenia. W zależności od wybranej bramki SMS wskazuje on maksymalną liczbę znaków jaką można przesłać w wiadomości (długie teksty zostaną podzielone na kilka wiadomości).

Aby wysłać wiadomość wciśnij przycisk "Wyślij" znajdujący się w górnym prawym rogu ekranu.

Wiadomości wysłane

Historia wysłanych wiadomości jest pierwszym ekranem, widocznym po uruchomieniu aplikacji. Na liście znajdziesz informacje o tym kiedy i do kogo wysłana została wiadomość. Po wybraniu pozycji z listy zobaczysz szczegóły wiadomości.

Skracanie treści

Jeżeli uznasz że wprowadzony tekst jest zbyt długi, możesz użyć funkcji redukującej spacje i znaki specjalne. Wystarczy że wciśniesz przycisk znajdujący się poniżej licznika znaków:

Ponownie wciskając przycisk znajdujący się poniżej licznika możesz wrócić do poprzedniej wersji tekstu. Przywracanie oryginalnej treści wiadomości jest możliwe w przypadku gdy przycisk będzie miał kolor czerwony:

Autorzy

Aplikacja powstała dzięki staraniom Marcina Krzyżanowskiego, Dawida Bury, Pawła Rutkowskiego.

Strona domowa: http://sms.hakore.com/iphone